HAKKIMIZDA
Fuckup Nedir?

Biz Türkçe’ye ‘İş Batırdım Geceleri’ diye tercüme ettik. Çok yaygara koparan, kesinlikle dikkat çeken FuckUp bir küfür değildir. Çuvallamak, toslamak, batmak, batırmak, fiyasko demektir. Yani bir işe kalkışırken aklında ne varsa tam tersinin gerçekleştiği her hikayedir. Yurtdışından çıkmış bir platform olan FuckUp Nights İzmir’de Ocak 2015’ten beri her ay sistematik olarak yapılmakta ve yavaş yavaş Türkiye’ye yayılmaktadır.

Bu Geceleri Neden Düzenliyoruz?

Çünkü hepimizde bir girişimcilik hevesi gürledi gidiyor. Ancak her hikaye başarıya ulaşmıyor. En azından ilk seferinde. Madem ki bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve Türk’ün ana iş modeli de ‘Kervan Yolda Düzülür’, o zaman gelin o kervanlarda neler olmuş, nasıl baş etmişler yaşayanlardan birinci ağızda dinleyelim. Hem zamanla hataları konuşma ve kök nedene inebilme kültürümüz de oluşur dedik.

Katılım için Ne Lazım?

Geceyi düzenlediğimiz mekana fiziksel olarak gelmeniz yeterli. Eğer yanınızda kartvizitiniz de olursa süper olur. Çünkü birinci amacımız hataları tartışmak ise ikincisi de Network. Her yaştan, her sektörden, her eğitimden katılımcı toplantılarımıza gelebilir. Eğer yerinizi önsıralarda ayırmak istiyorsanız veya garanti altına almak istiyorsanız tavsiyem sayfamızdan bilet almanızdır. Bilet alırken kendinize bir renk seçecek ve Network yaparken tanışmak isteyeceğiniz kişilere de renk kodu ile kolaylıkla ulaşabileceksiniz. FuckUp ekibi zaten sizi aktivite içinde yönlendirecek.

Sunum Yapanlar Kim?

Sunumlar, her ay 3 veya 4 FuckUper tarafından yani ‘hatayı’ yaşamış ve birinci ağızdan anlatabilecek kişiler arasından seçiliyor. Mutlaka görsel eşliğinde yapılıyor. Her bir sunum sonrası da soru-cevap süresi oluyor. Böylece sunum sırasında hızlı geçilen veya net anlaşılmayan hikaye daha da belirginleşiyor.

O Ayki FuckUperlar Nasıl Belirleniyor?

Bize Facebook (FUN İzmir), Instagram (FuckUp_Nights_İzmir), Twitter (@funizmir) veya izmir@fuckupnights.com.tr’den ulaşan gönüllü FuckUperlar arasından seçiyoruz. Önemli olan özel hayata girmemek, kişileri rencide edecek tartışmalar yaratmamak ve güldürürken düşündürecek hikayeler paylaşmak.

Her Ay Haberdar Olmak için Ne Yapabilirim?

Bize kaydolmanız yeterli. Her ay bir sonraki toplantı tarihini ve mekanını sizlere iletiyoruz ayrıca yıllık takvim de websayfamızda bulunmakta.

Ben Girişimci Değilim İlgimi Çeker mi?

Kesinlikle. Aramızda girişimci olmayı planlamayan bir çok kişi var ancak hayat tecrübelerini dinleyerek kendilerini geliştirdiklerini ya da en azından kulaklarına küpe olacak hikayeler dinlediklerini kabul ediyorlar. Ayrıca gecenin sonunda çekilişle değişik eğitim ve hediyeler kazanmak da cabası.

Sizinle Nasıl İletişime Geçerim?

Konuşmacı, Sponsor ya da Yazar olmak için veya bunların dışında bir konuda bize yazabilmek için tek bir formu kullanabilirsiniz. Aramıza katılın!

Neden Bilet Almalıyım?

Bu etkinliği büyük bir özveri ile gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Türkiye'de sponsor bulmanın zorluğu, yer kiraları, organizasyon giderleri, koordinasyon ve katılımcılara sağlanan kolaylıkları sağlayabilme çabaları bilet alınmasını zorunlu hale getiriyor.Bilet hakkında açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz. Ve biletinizi de buradan kolaylıkla alabilirsiniz.