BLOG

Ücretsiz Online Ders Veren 17 Web Sitesi

Bu hayatta yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de asla birşeyler öğrenmekten vazgeçmemektir, okulda olmasanız bile. İnternet ile bilrikte imkanlarımız hiç bu kadar mükemmel olmamıştı. Gelin ücretsiz online ders veren 17 web sitesine birlikte göz atalım.

1.Alison

Bu web sitesi aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey üzerine dersler verebilmek için büyük yayın evleriyle ortalık içerisinde. İnsan kaynaklarından hemşireliği öğrenmek için istenilen herşey mevcut. Bu site herkesin öğrenmesi için gerekli olan tüm materyallerin en iyisine sahip.

2.EdX

Eğer üniversite derslerini online olarak almak istiyorsanız, aradığınız yer burası. Dünya üzerindeki Harvard, California Üniversitesi gibi en büyük üniversitelerin derslerini keyifle alabilirsiniz. Ayrıca dersleri okul ve konuya göre arayabilirsiniz. Siteye girdiğinizde ders imkanları gördüğünüzde gerçekten çok etkileneceksiniz. Tüm dersler ücretsiz.

3.Microsoft Virtual Academy

Bilgi teknolojilerini, cloud ve internet üzerinde insanların her gün yaptığı şeyleri öğrenmek için mükemmel bir yol . Bu sitesi kurslar seviye seviye olarak değişiyor.

4.-E-Learning For Kids

5-12 yaş arası çocukların matematik, kimya, sağlık, dil ve daha fazla konu hakkında dersler bulabileceği bir web site. Bu siteyi kullanarak okuldaki notlarını arttıracağı hakkında hiç şüphe yok.

5-MIT OpenCourseware

Eğer MIT üzerinden dersler almak istiyorsanız bu site sizin için yapılmış. Burada MIT'nin hayvan davranışları, istatik, olasılık gibi populer derslerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

6-Udemy

Bu site size genellikle ücretli videolar öneriyor. Bununla birlikte tek ödemelik ya da ücretsiz dersler bulmakta mümkün. Kişisel gelişim, pazarlama, fotoğrafcılık ve daha fazlası.

7-CodeAcademy

Bu web sitesi yazılım programlama ve veri bilimi üzerine bilgilenmek için online dersler veriyor. Kursların çoğunluğu web bağlanlatılı olmakla birlikte her yaş grubuna uygun dersler mevcut. Burda öğrendiklerinizle hızlı ve kolay şekilde para kazanabilirsiniz.

8-Ed2Go

Burdaki kurslar ücretsiz değil fakat 2100 den fazla üniversiteden toplanmış dersler mevcut. Deneme sürümü kullanılabilir. Ayrıca sınıf arkadaşlarına ders önerebilir onlarla birlikte çalışabilirsiniz.

9-OpenCulture

Bu site sizinle iletişim kuruyor ve size uygun içerikleri buluyor. Eğer tarihle ilgileniyorsanız, OpenCulture size yüzlerce tarihi bilgiyi sizin ilgi alanınıza göre gösteriyor.

10-HubSpot Academy

HubSpot Academy size kurslar ve e-booklar öneriyor ve sertifika bile alabiliyorsunuz. Bunun sayesinde yeni bir iş bakıyorsanız sizi bir adım öne çıkarıyor. Çoğu insan aldıkları bu sertifikaları kendi özgeçmişlerine ekliyor.

11-iTunes U

Burdaki herşey ücretsiz değil fakat yeterince ücretsiz kursta mevcut. Bu kursları telefonunuza veya bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Günlük işlerinizi bile bu şekilde öğrenmeniz mümkün.

12-NovoEd

Çoğunlukla ücretsiz derslerin olduğu bu sitede, dünyanın en iyi üniversitelerinden gelen profesörler sizlere ders veriyor. Bu sosyal öğrenme platformu size aynı şeyleri öğrenmek isteyen diğer insanlarla bağlantı kuruyor.

13-Stanford Engineering Everywhere

Mühendislik dersleri öğrenciler ve öğretmenler için ücretsiz. Dersleri tamamlamak için gerekli olan videolar, sınavlar ve daha fazla metaryali size sunuyor.

14-Coursera

Stanford ve Duke gibi en iyi öğrenme kurumlarından binden fazla dersi bu sitede bulabilirsiniz. Aradığınızı bulma konusunda hiç bir sorun yaşamayacağınız bir site olan Coursera'yı mükemmel yapan bir diğer özelliği ise Excel, Photoshop gibi programlar için hızlı kurslar da bulabiliyor olmanız.

15-Moz

Arama motoru ve içerik pazarlamayla ilgili sayısız kaynak bulabileceğiniz bir web sitesi. Sosyal medya, SEO gibi şeyleri yapmak için rehber linkler de bu sitede mevcut.

16-Scratch-Imagine,Program,Share

MIT kaynaklı bu site çocukların bilim ilgili bilgileri öğrenmesi için ideal. Çocuklar solar sistemler, kağıt uçakların arkasındaki bilim ve bunlar gibi bilgileri öğrenebileceği bir site.

17-HippoCampus

Orta okul seviyesindeki çocukların gördüğü dersler üzerine 13 nesneyle bağlantılı ücretsiz videolar bulabileceği bir web sitesi. Ayrıca öğretmenler ücretsiz üyelik alabilir ve Khan Academy, NM State Learn Games Lab ve STEMbite gibi okullardan dersler alabilir.